Історія і сьогодення

Історія створення нашої "Альма-матер”, однієї із найстаріших шкіл міста, бере  свій початок з 1898 року як Ніжинське сільськогосподарське училище садівничого профілю. Заклад був заснований на кошти графині Мусіної-Пушкіної в пам'ять про померлого сина.

З 1917 року по 1930 рік це була початкова школа. У 1930 році заклад став семирічною школою, якій було передане нове приміщення по вул. Московській (нині там знаходиться міський відділ капітального будівництва). Після війни, у 1943 році, з моменту поновлення діяльності школа стала семирічною-чоловічою.

У 1958 році вже у статусі середньої школа отримала нинішнє приміщення. Це більше п'ятдесяти років.

У цьому навчальному році в 30 класах школи навчаються 834 учні.  Наша рідна 10-та має свої традиції і своє майбутнє. А майбутнє школи – це її випускники, що прославили далеко за межами рідного міста свою дитячу Країну мрій.

Як не згадати воїнiв-афганців: Юрія Брюховця (1980 р.н.), Володимира Лук'яненка, Миколу Бабича, які на поклик Батьківщині ринулися у пекло афганської війни. А Юрій Брюховець назавжди залишився 19-річним…

Та наші випускники знаходили славу і визнання людей й у мирній праці. Так, випускник 1989 р. Віктор Тороп нині у Москві викладає в університеті Сухопутних військ. Він – кандидат технічних наук, професійний військовий. Із золотою медаллю закінчив школу, працював довгий час вчителем математики та інформатики, а зараз завідувач кафедри природничо-фундаментальних дисциплін НУБіП України "Ніжинського агротехнічного інституту”, кандидат технічних наук Муквич Микола. У плеядi знаменитих випускникiв школи не можна оминути iменi Муквича Юрія  – заслуженого працівника культури України, артиста драми, генерального директора Ніжинського українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського.

Професія лікаря дуже відповідальна справа. Пишаємося лікарями, що перші знання про світ здобували у стінах рідної 10 школи. Євгеній Вовченко, випускник 1994 – завідувач дитячим відділенням обласної лікарні ім.Пирогова, людина шанована, лікар від Бога. Випуск 1986 р. подарував Яроша Віктора – відомого лікаря-уролога, про якого знають в Україні.

Випускниця 2003 р. Крицька Тетяна працює у Міністерстві внутрішніх справ у відділі ФЕС, де бореться зі злочинністю, не дивлячись на романтичний характер та жіночу привабливість.

Багато випускників нашої школи пов’язали свої життя із громадсько-політичною діяльністю. Серед них пам’ятаємо зразкового учня, випускника 1993 року (після 9-ти класів), зараз Заслуженого юриста України, депутата Київської Міської Ради від фракції «УДАР» Валерія Карпунцова. Заступник міського голови м.Ніжина з питань ЖКГ та будівництва Мороз Олександр теж навчався у нашій школі.

Серед легкоатлетичних рекордів Чернігівської області згадуються досягнення нашого випускника Ігнатенка Володимира, який в команді «Буревісник» у 1976 році встановив рекорд у спринтерському бігу на 100 метрів (20,5 сек).  Він сходив на п’єдестали не тільки всесоюзної арени, а й завойовував нагороди на Європейському та Олімпійському спортивних поприщах. Працюють нині у школі і колишні її випускники Бережок Оксана, Рижинко Лариса, Базар Тетяна, Голуб Світлана, Винник Ірина, Шевченко Анатолій, Осипенко Ірина, Іванова Олена, Свістова Ніна, Терещенко Оксана, Шмаровоз Діана, Головко Ірина, Опришко Інна, Антонова Лідія, Олешко Світлана, Куйбіда Світлана, Ніжинець Олена, Пасічник Олена, які продовжують навчати та виховувати підростаюче покоління. Школа пишається випускниками, які у чесній праці прославили її і завоювали чудову репутацію.

Кожен рік до нашої школи приходять малята, майбутні льотчики, водії, лікарі, вчителі чи спортсмени, ті хто, виплекавши свої таланти у стінах школи, понесуть у світ добро, справедливість, гідність і честь.

Маю надію, що дана інформація стане лише поштовхом до активного зацікавлення історичними фактами, що безпосередньо пов'язані з нашими буднями. Адже інколи таємниці минувшини постають цікавими сюжетами в  сценарії нашого життя.